Blog > Komentarze do wpisu
Bobohelper - czyli pomoc niezbędna pomoc dla rodziców w internecie
Kolekcjonujemy informacje o naszym maluszku. Nie od dziś wiadomo, że zbieranie informacji przynosi korzyści i choć nie zachęcam do śledzenia swojego dziecka na każdym kroku to są pewne rzeczy które pomogą nam wyciągać wnioski za przyszłość lub choćby w czasie wizyty u pediatry jak żywienie, czy zmiana pieluch.Z pomocą przychodzą nam różne programy często płatne lub na telefon (iPhone najczęściej więc jeśli macie to szczęście w nieszczęściu posiadać takie oto cudo to macie w czym wybierać) jeśli jednak nie posiadamy cudów techniki a interesuje nas bezpłatne korzystanie z dobrodziejstw internetu z pomocą przychodzi nam jak na razie strona BoboHelper – oczywiście nic nowego jak zawsze jest w języku angielskim ale jeśli znamy go choć trochę to z pewnością damy sobie radę z jego obsługą. Nie będę jednak tłumaczyć dla was całego programu jednak postaram się przybliżyć co dokładnie możemy zapisywać na tej przydatnej stronie.

Zachowania

Czyli mamy tutaj do czynienia ze zmianą pieluch, jedzeniem, czasem spania, codziennymi zajęciami malucha, możemy dzięki temu kontrolować nasze wydatki na pieluchy i obserwować jak dużo dziecko spożywa i czy prawidłowo się wypróżnia. Określamy systematykę dnia nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Pomiary

Zastanawiamy się czy nasze dziecko jest za krótkie, ma za dużą głowę a może jest za duże jak na swój wiek, dzięki tej działce możemy mierzyć i porównywać ze skalą nasze dziecko, takie informację na pewno przydadzą się nam przy wizytach u lekarza a mamy je w jednym miejscu i zawsze możemy do nich zajrzeć. Zapisujemy wagę, długość i wielkość główki

Wizyty u lekarza

Tutaj nie dość, że możemy się przygotować profesjonalnie do wizyty mogąc wydrukować tygodniowy lub miesięczny zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane przez lekarza pytania do nas, możemy również dostać pełną listę ewentualnych pytań które w danym okresie mogą okazać się dla nas przydatne. Pytania do lekarza przygotowane są na podstawie procedur i badań które normalnie wykonuje się na dziecku w danym okresie rozwoju a dzięki takiej liście pytań nie wychodzimy z gabinetu bez kompletnej wiedzy.

Szczepionki

Różni lekarze, różne praktyki dotyczące szczepień mogą zawrócić nam w głowie, w tym dziale mamy przygotowaną listę szczepionek zalecanych przez centrum kontroli zachorowań dzięki czemu wiemy na co warto szczepić a z czym może warto poczekać (dane są przygotowane na rynek amerykański)

Kroki milowe

Wszyscy mówią nam że nasze dziecko w tym a w tym okresie powinno robić już to a na tamto jest jeszcze za wcześnie. W tym zapisie mamy określone czynności które dzieci wykonują zazwyczaj w przedziałach wiekowych i możemy oznaczyć je datą kiedy dziecko zrobiło to czy tamto. Przydatne o tyle, że możemy zapisać to potem w naszej książce dziecka i pokazać w przyszłości dwudziestolatkowi że pierwszy raz uśmiechnął się jak miał 3 miesiące (jeśli teraz jest Emo mógł być to jego pierwszy i ostatni uśmiech ;). Przydatne również o tyle, że wiemy czego spodziewać się w jakim okresie i może wyraźniej obserwujemy malucha pod kontem danych i przewidywanych czynności.

Pierwszaki

Czyli wszystk co dziecko może zrobić po raz pierwszy z możliwością zapisu daty, pierwszy uśmiech, ząb, pierwsze Mama, Tata, reakcja na swoje imię, mamy tych pierwszych razów tyle, że ciężko spamiętać dzięki temu możemy mieć i nad tym kontrolę a wypełniając codziennie pozostałe statystki warto wpaść i tutaj i zaznaczyć dzień w kalendarzu przy pierwszym posiedzeniu na nocniku.

Planner pieluchowy

Dzięki temu plannerowi wybieramy markę pieluch których używamy i śledzimy kiedy będziemy zmieniać z jednego rozmiaru na inny dzięki czemu nie utkniemy w domu z maluchem potrzebującym nowych pieluch rozmiar 4 a my mamy 100 rozmiar 2 i nie wiemy co z nimi zrobić – dobre planowanie oznacza oszczędność pieniędzy

Zapis pompowniczy

Czyli dobre tracking dla matek karmiących piersią a tym samym odsysających sobie mleko przy pomocy pompy mlecznej (często czynność wykonywana przed komputerem mimo chodem wiec czemu nie skorzystać) pomogą nam śledzić ile melka wypompowaliśmy, z której piersi lewej i prawej, jak długo z każdej oraz gdzie, możemy również dodać własny komentarz. Takie dane przydadzą się nam oraz jeśli chodzimy to w poradni laktacyjnej.

Dobre na stronie jest to, że nie musimy śledzić wszystkiego wybieramy sobie tylko to co nas interesuje i automatycznie wskakuje to do naszego menu, możemy wyciągać statystyki tygodniowe, miesięczne czy z innych interesujących nas okresów, statystyki mogą być liczbowe oraz obrazkowe w zależności od wymagań a sama strona jest prosta w obsłudze i daje nam wybór od najprostszych zapisów po bardziej skomplikowane. Kiedy się logujemy za pomocą naszego e-maila i wybranego przez nas hasła, mamy pełną pomoc ze strony serwisu który zamieścił nawet krótkie instruktażowe filmiki mające ułatwić nam obsługę strony, samo logowanie nie zajmuje nam wiele czasu i nie wymaga danych kontaktowych za wyjątkiem adresu e-mail. Można śledzić nie tylko jedno ale i do trzech dzieci na raz to w przypadku rodziców którzy mają więcej ;) Dodatkowym atutem strony jest jej cena bo całość śledzenia jest za darmo a nie jak w przypadku podobnych programów za opłatą oraz mamy też do czynienia z bardzo przyjazną grafiką i łatwą nawigacją strony co zachęca do korzystania.

Miłej zabawy w śledzeniu waszych pociech zatem ;)
Mama Ethana – wciąż niedoszła choć dziś było sporo chodzenia ale jesteśmy dobrej myśli i nie słuchamy nikogo gdy mówią, że nie da się nic przyspieszyć, a w rodzinie są zakłady który to dzień będzie tym ostatecznym terminem ;)

poniedziałek, 08 czerwca 2009, anamis

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Reklama na blogach - Blogvertising.pl
Lilypie