wtorek, 18 sierpnia 2009
Hello - pierwsze słowo Ethana
Tak to już bywa, że własne obietnice zostają złamane. Obiecałam sobie bowiem, że nie będę małego nagrywać i umieszczać na YouTubie ale mały daje mi powody do chwalenia się. Zresztą na pewno część osób które są w polsce z radością zobaczą małego w akcji a nie tylko na zdjęciach, tak więc umieszczam pierwszy filmik Ethana.

A okazja nie jest mała, bowiem Ethan zaskakuje nas swoim pociagiem do wiedzy oraz do mówienia. Bo choć ma tylko dwa miesiące stara się bardzo mocno z nami komunikować, jak na razie z mówi całkiem wyraźnie po polsku „ała” ale mam wrażenie, że jest to zupełnie naturalny odgłos którego nie możemy traktować jako pierwszych słów. Jednak wywołane poprzez powtarzanie słowa „Hi” oraz „Hello” na przywitanie i dla zabawy jak najbardziej możemy nazwać nieprzypadkowymi wypadkami słownymi.

Jak wygląda nasza zabawa? Otóż siadamy sobie a małym na kolanach lub w miejscu gdzie spokojnie może obserwować naszą twarz, wypowiadamy słowa wyraźnie i powtarzalnie. Po jakimś czasie takich zabaw zauważyliśmy, że mały się bardzo ekscytuje i gdy dać mu trochę czasu sam zaczyna układać usta w słowa i próbuje koordynować to z dźwiękiem. Tuż przed nagraniem powiedział bardzo wyraźnie „Hello” w związku z tym chwyciłam za kamerę i spróbowaliśmy znów… efekt zobaczcie sami.Mamy nadzieję, że spodoba wam się moja wariacja na temat ;)
Reklama na blogach - Blogvertising.pl
Lilypie